Pôžička na každú vašu potrebu

Splácanie pôžičky straší mnoho ľudíAko dobre sa vyznáte do témy pôžičiek? Či viac, menej alebo vôbec, pokúsime sa vám predstaviť tematiku pôžičky čo najjednoduchšie, a zároveň čo najpresnejšie, bez toho, aby ste boli nútený si klásť viacero otázok okolo danej témy. Pôžička je v tomto kontexte finančná pomoc, ktorú poskytujú veritelia reprezentovaní jednotlivcami alebo spoločnosťami. Osoba, ktorej je pôžička schválená sa stáva dlžníkom, ktorý musí pôžičku splatiť do vopred stanoveného termínu.

Splácanie pôžičky

Splácanie jednotlivých pôžičiek prebieha buď jednorazovo alebo po mesačných splátkach. Podľa doby splatnosti rozlišujeme krátkodobé a dlhodobé pôžičky.

Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky sa splácajú niekoľko dní, maximálne niekoľko mesiacov. Súčasťou krátkodobých pôžičiek sú pôžičky ihneď a rýchle pôžičky.

Pôžičky ihneď

Pôžičky ihneď sú pôžičky splatné niekoľko dní (od 5 do 31 dní). Suma sa spláca jednorazovo a s daným termínom s nebankovými spoločnosťami Ferratum a Pôžičkomat, pričom si môžete požičiať až do 350 eur. XS pôžička sa spláca 3 mesiace v mesačných splátkach, pričom si môžete požiadať až o 500 eur. Pôžičky ihneď sú vyhľadávané hlavne preto, pretože sprostredkovatelia vám môžu vami žiadané peniaze zaslať po schválení už do 10 minút! Pôžičky ihneď nazývame aj pôžičky do 24 hodín, pretože to je maximálna doba, za ktorú bude pôžička ihneď vybavená. Pôžičky ihneď sú nebankové pôžičky, čiže sú dostupné jedine u nebankových poskytovateľov. Pôžičky ihneď sú známe aj pod formou: pôžičky bez registra, pôžičky bez dokladovania príjmu, pôžičky pre nezamestnaných…

Rýchle pôžičky

Rýchle pôžičky sú splatné niekoľko týždňov, až mesiacov, maximálne však 84 mesiacov. O rýchle pôžičky môžete požiadať bankových, aj nebankových sprostredkovateľov. Žiadaná suma môže dosiahnuť až 6 000 eur.

Dlhodobé pôžičky majú prísnejšie kritériaDlhodobé pôžičky

Dlhodobé pôžičky sa splácajú niekoľko rokov, až desaťročí, čo vyplýva z výšky sumy, ktorú svojim žiadateľom ponúkajú. Nebankové pôžičky vám ponúkajú až 100 000 eur, bankové pôžičky aj vyššie sumy, samozrejme treba spĺňať náročnejšie podmienky. Počítajte aj s tým, že môžete byť požiadaný založiť nehnuteľnosť.

V rámci dlhodobých pôžičiek je aktuálne aj refinancovanie úveru, ktorého účelom je spojiť viacero pôžičiek do jednej s lepším úrokom, lepšími splátkami a celkovo lepšou dobou splatnosti.

Celková splatená suma býva zvyčajne vyššia, než tá, ktorú ste si požičali, pretože je navýšená o úrokovú sadzbu, prípadne RPMN.

Úroková sadzba, RPMN

Úroková sadzba a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) sú čísla uvedené v percentách, ktoré určujú, koľko percent preplatíte z požičanej sumy. RPMN uvádza preplatok za jeden rok, ktorý v sebe obsahuje aj úrokovú sadzbu, preto je toto číslo väčšinou vyššie než samotná úroková sadzba.

Bezúročná pôžička

Veľmi pozitívnou správou, hlavne pre tých, ktorí nežiadajú o pôžičky často a ktorí nechcú utratiť ani euro navyše, je, že na trhu je už aj bezúročná pôžička. To znamená, že keď požičanú sumu splatíte, nezaplatíte ani o cent viac. Táto pôžička je dostupná cez Ferratum a Pôžičkomat, ktorí poskytujú bezúročné pôžičky tým žiadateľom, ktorí u nich žiadajú o pôžičku prvýkrát, pričom s Ferratum môžete bezúročne žiadať o sumu do 150 eur a s Pôžičkomatom do 80 eur.

Úverová kalkulačka

Zaujímalo by vás, ako vypočítať výhodnosť pôžičky? Sprostredkovatelia pôžičiek mysleli aj na tento fakt, a preto je vám k dispozícii úverová kalkulačka. Úverová kalkulačka je dostupná na stránke skoro každého poskytovateľa pôžičiek, prípadne môžete požiadať priamou žiadosťou poskytovateľa o zaslanie ponuky na konkrétnu sumu. Okrem toho je úverová kalkulačka k dispozícii aj na stránke. Obsahuje údaje ako úroková sadzba, RPMN, požičaná suma, vrátená suma, mesačné splátky, či doba splatnosti. Na základe týchto údajov sa môžete rozhodnúť, či sa vám pôžička oplatí alebo nie.

Viete ako a koho požiadať o bezpečnú pôžičku?Koho o pôžičku požiadať?

Pôžičky poskytujú bankoví a nebankoví poskytovatelia. Nebankové pôžičky už v súčasnosti nie sú také nebezpečné, než to bolo pred niekoľkými rokmi, pretože ak sa obrátite o pomoc na licencované nebankové spoločnosti, neriskujete vôbec nič. Licencie udeľuje Národná banka Slovenska, a teda táto spoločnosť pravidelne kontroluje všetky pôžičkové inštitúcie, ktorým udelila licenciu. Zoznam licencovaných spoločností môžete nájsť na internetovej stránke NBS alebo si tento krok môžete ušetriť tým, že sa s pomocou o pôžičky obrátite na web, ktorý poskytuje pôžičky od viacerých bankových, aj nebankových sprostredkovateľov, ktorí sú samozrejme licencovaní. Poskytuje rôzne typy pôžičiek, v ktorých sa nájde každý žiadateľ.

Jedine on ponúka na jednom mieste viacero typov pôžičiek. Okrem vyššie zmienených môžete na tejto stránke požiadať aj o pôžičky bez registra, pôžičky bez dokladovania príjmu, pôžičky pre nezamestnaných, pôžičky bez založenia nehnuteľnosti, či pôžičky bez dokladovania účelu.

Pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra patria k vyhľadávanému typu pôžičiek, pretože sú poskytované takým žiadateľom, ktorý majú negatívny zápis v registri dlžníkov. Tento zápis dostali preto, lebo nesplácali pôžičku, ktorú si niekedy zobrali. Každá banková spoločnosť na to nahliada a z 99% takéto žiadosti automaticky odmieta. Nebankové pôžičky bez registra sú jediné produkty, ktoré nenahliadajú do registra tak, ako sľubujú.

Pôžičky bez dokladovania príjmu, pôžičky pre nezamestnaných

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú zároveň aj pôžičky pre nezamestnaných, pretože keďže nie je potrebné dokladovať príjem, môžu o nich požiadať všetci s nízkym príjmom, prípadne so žiadnym príjmom. Nemusia to byť len nezamestnaní, ale napríklad aj dôchodcovia, ženy na materskej, študenti, živnostníci…

Pôžičky bez založenia nehnuteľnosti

Pôžičky bez založenia nehnuteľnosti sú pôžičky, ktoré poskytujú nižšie sumy. Ak natrafíte na nižšie sumy, ktorých podmienkou je ručiť nehnuteľnosťou, pravdepodobne pôjde o nelicencovanú spoločnosť a urobíte lepšie, ak sa im vyhnete.

Pôžičky bez dokladovania účelu

Pôžičky bez dokladovania účelu sú bežne poskytované pôžičky, ktoré väčšinou sprostredkúvajú nižšie sumy a ktoré sú dostupné u bankových aj nebankových sprostredkovateľov. Požičané peniaze môžete jednoducho minúť na všetko, čo chcete a nikomu to nemusíte dokladovať.

Ako o pôžičky požiadať?

Ak už viete, ktorú pôžičku potrebujete, ale neviete, akým spôsobom o ňu požiadať, môžete využiť niektorý z týchto spôsobov.

Pôžičky cez internet sú najrýchlejšie pôžičky vôbec. Žiadosť máte vypísanú do niekoľko minút a bez toho, aby ste niečo dokladovali. Všetko uskutočníte z pohodlia domova a o hociktorej hodine. Pôžičky cez internet sú dostupné každým sprostredkovateľom.

Telefonická žiadosť o pôžičku je rýchla, pretože ste v spojení s pracovníkmi sprostredkovateľa a priamo ich požiadate o pôžičku, ktorú potrebujete.

Osobná žiadosť je dostupná skôr, ak hľadáte bankovú pôžičku, pretože nebankové spoločnosti pobočky veľmi nemajú. Osobné žiadosti požadujú mnoho dokladovaní, ako aj viac vášho osobného času.

Sms pôžičky sú štvrtý spôsob požiadania o pôžičku. Nepotrebujete prístup na internet, ani nikam chodiť, stačí vám mobilný telefón. Nevýhodou môže byť, že niektoré sms pôžičky požadujú poplatky za sprostredkovanie pôžičky, ktoré sa môžu vyšplhať až na 100 eur.

Ak by vám predsa len všetky tieto informácie nestačili, pôžičky si môžete naštudovať aj na stránke Guardianu.

Pridaj komentár