Najlacnejšie PZP už aj s online porovnaním ceny

Medzi povinnosti každého majiteľa vozidla patrí aj patrične si ho postiť. Nejde len o zákonné ustanovenie. Ide aj o službu, ktorá vás chráni, ak niekomu spôsobíte vašim dopravným prostriedkom ujmu na jeho prostriedku. Umenie však nie nájsť si poskytovateľa PZP, ale nájsť si takého, ktorého možnosti by boli výhodné aj pre samotného zákazníka. Našťastie, v dnešnej dobe je už možné všetko. Tie najlepšie ponuky si môžete zistiť za počkaním vďaka špeciálnej PZP kalkulačke, o ktorej viac vám povieme nižšie. Na to, aby ste si vaše výhodné povinné zmluvné poistenie zistili nepotrebujete navštevovať desiatky pobočiek. Pretože všetko si viete zistiť pohodlne z vášho domu online.

Aká je jeho cena?

PZP je nutnosťČi ste už v oblasti vlastníctva dopravného prostriedku nováčik alebo skúsený, možno viete, že na trhu funguje viacero poisťovní, ktoré vám toto zabezpečenie ponúkajú. Povedať ale jednoznačne, ktoré z ponúkaných PZP je výhodné, je veľmi ťažké. Hlavne preto, že sa to odvíja od parametrov prostriedku a každá poisťovňa si môže určiť vlastné tarify. Uveďme si príklad. Niekde sa ročné poistné za konkrétny typ prostriedku môže začínať od 50 eur. Zatiaľ čo v inej poisťovni to bude napr. 150 eur. 100-eurová ročná úspora predsa nie je zanedbateľná.

Ako viete, ceny sa stále zvyšujú. Práve preto je o to dôležitejšie nájsť si také, ktoré je výhodné aj pre vás. Samozrejme, pokiaľ nemáte o peniaze núdzu, tak nie je problém. V opačnom prípade, ktorých je nanešťastie viac, vám môžeme veľmi ľahko poradiť. Stačí ak si otvoríte nezávislú kalkulačku na výpočet najlacnejšieho PZP a o tú najvýhodnejšiu trhovú ponuku máte postarané.

Kalkulačka na porovnanie a výpočet ceny najlacnejšieho PZP

Na to, aby ste už nemuseli strácať množstvo času tým, že budete navštevovať jednotlivé pobočky rôznych poisťovní a zisťovať si ich ponuky, môžete urobiť niečo oveľa efektívnejšie. Využite súčasnosť a možnosti internetového pripojenia, vďaka ktorému si môžete zabezpečiť hocičo, dokonca aj výhodné poistenie. Najlacnejšou možnosťou, ako to získať, je urobiť si online porovnanie PZP. A to prostredníctvom kalkulačky, ktorá vám vypočíta presné ceny poistného na vaše konkrétne vozidlo a hneď z viacerých poisťovní. Priamo z nej môžete aj o niektorú ponuku požiadať, a to jednoduchým kliknutím na ňu – všetko je na Uzavripzp.sk. A rovnako môžete zmeniť výber poisťovne a konkrétneho poistenia.

To, že zobrazené ponuky sú najlepšie na trhu, dokazuje hneď niekoľko faktov. Prvým z nich je, že najlacnejšie PZP sa dá vypočítať len vtedy, ak zadáte presné parametre poisťovaného vozidla. Či už ide o auto, motorku alebo iný druh prostriedku. Napríklad pre auto ho nájdete tu. Ďalším faktom je to, že mnoho z poskytovateľov poskytuje niekoľkopercentné zľavy práve vtedy, ak si poistnú zmluvu urobíte cez internet, nakoľko to vyjde lacnejšie aj ich. Takže vďaka kalkulačka na porovnanie výhodných PZP nemusíte ušetriť len stovky eur, ale aj hodiny prípadne dni času. Pretože áno, ceny za to isté vozidlo sa na ročnom poistnom v rôznych poisťovniach môžu rozlišovať až v stovkách eur. Netreba zabúdať aj na riziko zmeny legislatívy.

Na trhu sú viaceré poisťovne s rôznymi najlacnejšími ponukami

Ponuky najlacnejšieho PZP (aspoň teda z reklamného hľadiska) prichádzajú napr. zo poisťovní:

  • Allianz,
  • Kooperativa,
  • ČSOB,
  • Axa,
  • Komunálna poisťovňa,
  • Groupama,
  • Wuestenrot,
  • Generali,
  • Genertel atď.

Podstatným je ale naštudovať si ich možnosti. Aby sme predišli bežným klamom a omylom, ihneď uvedieme veci na pravú mieru. Nie je poistenie ako poistenie, hoci sa to tak môže na prvý pohľad zdať. Jednotlivé poisťovne totiž ponúkajú špeciálne akcie, ktoré ich ponuku robia veľmi lákavou, ba dokonca najlepšou. Pritom ich ceny nepatria k tým, ktoré sú premrštené a ktoré sú môžu dovoliť len tí, ktorí zarábajú lepšie. Na výber máte aj rôzne ponuky na havarijné poistenie.

Vyštartujte po lacnejšej možnostiTu by sme chceli vyzdvihnúť hlavne tri poisťovne, ktoré majú skutočne výhodné PZP, a síce Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Generali. Tie vám už v rámci základného balíčka ponúkajú možnosti, aké sú inde možné len v rámci pripoistenia. Ide napr. o zabezpečenie batožiny, vodiča či členov poisteného prostriedku, prípadne si môžete navoliť aj iné havarijné riziká, ktoré už sú samozrejme v cene. V konečnom dôsledku je ale rozhodnutie na vás. Je pre vás výhodné to, ktoré je najlacnejšie, alebo to, ktoré je možno o pár eur drahšie, ale v porovnaní s konkurenciou je skutočne na vrchole ponúk?

Aké vozidlá sa poisťujú a čo ak ste to vaše nepoistili?

Podstatnou časťou nášho článku je taktiež uviesť do povedomia ľudí, že nielen auto je dopravný prostriedok, ktorý potrebuje platné PZP, bez ohľadu na to, či už je alebo nie je výhodné. Povinne je potrebné poistiť aj iné motorové alebo nemotorové vozidlá, ako napr. motocykle, traktory, autobusy, trolejbusy, návesy, prívesy, vozíky atď. V skratke všetko, čo vstupuje do cestnej premávky, no je poháňané motorom alebo ťahané motorovým strojom. Rovnako sa môžete riadiť aj tým, či má vaše vozidlo povinnosť technickej kontroly. Ak áno, výhodné bude práve pre vás, ak si na také vozidlo poistenie uzatvoríte, pretože ináč vám hrozia oveľa vyššie pokuty.

Za neplatné zabezpečenie vozidla, hoci ste túto dobu prešvihli nevedomky, si môžete zaplatiť až do 300 eur. Pri spôsobení dopravnej nehody bez tohto zabezpečenia musíte zaplatiť všetky spôsobené škody. A to nielen ostatným, ale aj sebe, plus pokutu. Ak ste jazdili bez PZP, výhodné to bude len pre Obvodný úrad. Prečo? Lebo vám môžu nadeliť až 3 000 eurovú pokutu. A to aj do 2 rokov po tom, čo sa tento skutok stal. Nebude sa prihliadať ani na to, že medzičasom ste svoj prostriedok riadne zabezpečili. Dodávame, že pokutuje sa nielen neplatnosť, ale aj neprítomnosť zelenej karty. Pričom za neplatné PZP resp. bez prítomnosti zelenej karty v zahraničí, by ste sa mohli pripraviť aj o tisíce eur, prípadne celé vaše vozidlo.

Ako teda vidíte, s týmto zabezpečím sa zahrávať neoplatí. A ešte jedna rada na záver: poisťujte aj tie vozidlá, ktoré pod tento zákon spadajú, hoci ich využívate len sporadicky…

Pridaj komentár